O společnosti

Od 1.1.2014 začíná na trhu štípaného dřeva působit společnost Dřevo NB, s.r.o. Sociální podnik jako firma, kde jediným zakladatelem je Město Nový Bydžov. Sociální podnik provádí činnost v rámci realizace projektu s názvem Nové podnikání v Novém Bydžově, CZ.1.04/3.1.06/30.00595.

Přívlastek sociální v jeho názvu označuje, že se společnost přihlásila k principům sociálního podnikání. Znamená to mimo jiné i to, že respektujeme následující pravidla:

  • podnikatelské aktivity prospívají společnosti a životnímu prostředí
  • hrajeme důležitou roli v místním rozvoji a často vytváříme pracovní příležitosti pro osoby se zdravotním nebo společenským znevýhodněním
  • zisk je z větší části použit pro další rozvoj sociálního podniku
  • pro sociální podnik je stejně důležité dosahování zisku i zvýšení veřejného prospěchu

Zaměstnanci podniku pochází z cílové skupiny dlouhodobě nezaměstnaných, kde se na výběru vhodných uchazečů podílela pobočka Úřadu práce v Novém Bydžově. Jinak se jedná o klasické s.r.o., které se bude při své činnosti snažit dosáhnout zisku. Základní výrobní program tvoří výroba štípaného dřeva a poskytování doplňkových služeb v lesnickém a rybničním hospodářství.

Webové stránky byly vytvořeny v rámci projektu:
Nové podnikání v Novém Bydžově registrační číslo: CZ.1.04/3.1.06/30.00595
Tento projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Webdesign 2014 · WebPrezent Tvorba webových stránek