Palivové dřevo

Palivové dřevo je zpracováváno na řezacím a štípacím automatu KSA 385 EZ Select a pro zákazníky jsme schopni vyrobit polena o standardní délce 25, 33 a 50 cm, za příplatek je možný i jiný rozměr.

V nabídce je dřevo listnaté tvrdé (dub, habr), samostatně bříza, listnaté měkké (lípa, topol, olše) i jehličnaté (smrk, borovice, modřín).

Vyráběné dřevo je vhodné na topení do krbových kamen, kachlových kamen, krbů či kotlů na dřevo. Palivové dřevo, které máme skladem, pochází obvykle ze zimní těžby v daném kalendářním roce. Vybíráme zdravé dřevo z těžby a snažíme se štípat ihned po nákupu, aby co nejdéle stálo na vzduchu a prosychalo.

Uskladněno je pod střechou ve větrané hale. Přesto doporučujeme, aby pro maximální využití energie při topení dřevo zůstalo vhodně uskladněno. U palivového dřeva aspoň jeden rok.

Dřevo je nejčastěji dodáváno jako sypané a to volně do přepravního kontejneru nebo balené do přepravního žoku. Dodáváme i rovnané dřevo na paletách. U všech dodávek garantujeme 90 % obsahu objednané dřeviny.

 

Dřevo volně sypané

Dřevo volné

Palivové dřevo je nasypáno do přepravního boxu naší společnosti nebo odměřeno přímo do přepravní nádoby zákazníka, pokud si dopravu zajišťuje sám. V takovém případě je poskytována sleva 20 Kč na 1 sprm oproti aktuálně platnému ceníku. Základní jednotkou je potom sprm – sypaný prostorový metr, což jsou nasypaná polena do krychle o velikosti hrany 1x1x1 m. Volně sypané dříví může obsahovat třísky a odpadlou kůru vzniklé při řezání a štípání.

Zjistit cenu sypaného dřeva >>

 

Dřevo nasypané do vaku

Dřevo nasypané do vaku

Palivové dřevo je volně nasypáno do žoku, který může být připraven k přepravě. Obsah žoku je 1 sprm a váha přibližně 420 kg.

 

Zjistit cenu pytlovaného dřeva >>

 

Dřevo rovnané na paletě

Dřevo rovnané na paletě

Polena jsou rovnána na paletu o vnitřním rozměru 1x1x1 m = 1 rprm (rovnaný prostorový metr) a obsah je potom 1,60 sprm. Váha palety činí přibližně 700 kg. Cena rovnaného dřeva je vyšší než u volně sypaného a zohledňuje zvýšenou manipulaci při rovnání.

 

Zjistit cenu paletovaného dřeva >>

 

 

Mzdové náklady a vybavení sociálního podniku jsou financovány v rámci projektu:
Zvyšování kvality sociálního podniku společnosti Dřevo NB - OPZ, CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0015093,
který je spolufinancován prostřednictvím Operačního programu zaměstnanost.

Webdesign 2014 · WebPrezent Tvorba webových stránek